Primii pasi timizi in politica de bonusare a performantei in badminton la Armada!

January 7, 20220

              Cu începere de anul acesta, clubul de badminton ARMADA SUD Bucuresti face pasi concreti in politica de incurajare a activității de performanta, la pachet cu cea de incurajare a principiului legitimarii și apartenentei la un grup cu o viziune constructiva de community wellfare. Astfel, cu începere din luna ianuarie 2022, sportivii juniori de performanta care vor participa la turnee naționale sub egida FRB și internaționale, Junior & U17 & Youth vor beneficia de:
▶️Decontarea taxelor de concurs
▶️Racordaj gratuit pe tot anul calendaristic (vor avea de achitat doar serviciul de manopera ☝️).
De asemenea, clubul va percepe o taxa anuală de viză pe legitimația de sportiv, stabilită la 50 de lei, și plătibila până la data de 31.03.2022.
Taxa se poate plăti în numerar sau prin OP în contul RO75BTRLRONCRT0207345701 (Banca Transilvania).
             Contra acestei taxe, sportivii legitimați ai clubului nostru vor beneficia de:
▶️Acces nerestrictionabil la competițiile naționale sub egida FRB.
▶️Un tricou anual de club.
▶️Reducere de 5% pentru orice articol din gama FZ FORZA și VICTOR, exclusiv mingi de joc.

             Sigur, aceste beneficii sunt minore însă ele sunt un început pentru o politică mai consistenta de recompensare a performantei și apartenentei la clubul Armada. Ele reflecta stadiul la care se afla clubul nostru acum si sunt posibile datorita veniturilor obținute din sponsorizări, taxe de legitimare și viza anuală.

                Mulțumim din nou, și pe această cale, sponsorilor și partenerilor noștri!

                Pe măsură ce veniturile o vor permite, și beneficiile vor creste, în consecință. Asteptam apoi si suntem siguri ca va veni si momentul cand actualii juniori de performanta vor intra in antrenorat si vor intoarce din know-how ul lor catre noii veniti in club!

Succes!                                                                                                                        07 ianuarie 2022

Echipa de conducere:

Cristian Turcu – președinte AS ARMADA SUD
Alina Turcu – vicepreședinte AS ARMADA SUD
Mădălina Ilie – vicepreședinte AS ARMADA SUD

#Prinpasiunespreperformanța
#Oneteamonedirection
#BadmintonArmada

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© copyright badmintonarmada.ro. Toate drepturile rezervate!